Hongkong azt tervezi, hogy 2024-től tartózkodási engedélyt biztosít azoknak a magánszemélyeknek, akik 30 millió hongkongi dollárt (1,35 milliárd forint) fektetnek be a városban. Az intézkedés célja, hogy a város pénzügyi központként való elismertségét növeljék - írja a Bloomberg.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A mai műsor első részében arról volt szó, hogy a kormány bemutatta a harmadik országbeli állampolgárok beutazására és tartózkodására vonatkozó új törvény tervezetét, ami elfogadása esetén szabályozni fogja más területek mellett a vendégmunkások behozatalát, és újfent tiszta jogi kereteket teremt arra, ha valaki befektetésért cserébe szeretne magyar tartózkodási engedélyhez jutni. A témáról Szabó Dánielt, a Portfolio makrogazdasági elemzőjét kérdeztük. Adásunk második részében folytatjuk a Nitrogénművek-sztori felgöngyölítését, az üzem ugyanis lehetséges, hogy mégsem zár be, és a háttérben felsejlik egy Bige László és a kormány közötti alkudozási folyamat. Erről a keddi adáshoz hasonlóan Braunmüller Lajost, az Agrárszektor főszerkesztőjét kérdeztük.
Már meghallgatható a Telepesek, a Portfolio hatrészes podcast sorozatának utolsó epizódja. Ez a rész arról szól, hogy Kai, sorozatunk főhőse mennyire találta meg a számításait Magyarországon azt követően, hogy 2017-ben a letelepedési kötvényprogramon keresztül családjával Budapestre költözött. E mellett értékeljük a magyar program és más országok hasonló programjainak gazdasági tapasztalatait, és arra a kérdésre is keressük a választ, hogy a letelepedési államkötvényprogram végével bezárultak-e Magyarország kapui a Kínából érkező, nálunk letelepedni vágyó emberek előtt.
Már meghallgatható a Portfolio Telepesek című, hatrészes podcast sorozatának negyedik epizódja. Ebben a részben Kai-ék Budapestre költöznek, ahol sokkal szabadabb gyerekkort szeretnének biztosítani gyereküknek, Tomnak, mint amilyenben Kínában része lett volna. A fiút ezért beíratják egy állami óvodába, majd pedig a közoktatásban kezdi meg tanulmányait. Az állami oktatási rendszer minőségével kapcsolatban azonban hamar kétségeik támadnak – dilemmáik, problémáik mögött pedig felsejlenek a középosztályok életét globálisan meghatározó motivációs mintázatok.
Már meghallgatható a Telepesek, a Portfolio hatrészes podcast sorozatának második epizódja. Ez a rész arról szól, hogy Kai, podcastünk 2017-ben Magyarországra költözött letelepedési kötvényes főszereplője hogyan találkozott a magyar letelepedési kötvényprogrammal, és miért nem egy másik ország hasonló lehetőségét választotta. Ezen kívül megszólal az epizódban Földvári Gábor magyar üzletember, aki más országok hasonló programjai mellett magyar letelepedési államkötvényeket is értékesített. Kristin Surak, a London School of Economics professzora pedig a befektetésekért globálisan elérhető letelepedési engedélyek és állampolgárságok nemzetközi rendszerével teszi érthetőbbé a magyar programot.
Meghosszabbítja brit kormány az előzetes letelepedett státus alapján Nagy-Britanniában élő EU-állampolgárok számára a végleges letelepedési jogosultság megszerzésére rendelkezésre álló időt, és az átminősítés is várhatóan automatikussá válik. A bevándorlási törvény erről szóló módosítási javaslatát hétfőn terjesztette a brit belügyminisztérium a londoni alsóház elé.
2013 és 2017 között EU-n kívüli állampolgárok magyar államkötvények lejegyzéséért letelepedési engedélyhez juthattak Magyarországon. A program egy országban lett kifejezetten sikeres: Kínában. De miért? Erről szól a Portfolio új, hatrészes podcast sorozata. Az első részben megismerjük Kai-t, a Magyarországon élő letelepedési kötvényes kínai apukát, aki családjával 2017-ben költözött Budapestre, valamint bemutatjuk a magyar letelepedési kötvényprogram főbb sajátosságait.
Új podcast sorozatot indított Telepesek címmel a Portfolio. A hatrészes sorozat a magyar letelepedési kötvényprogrammal Magyarországra költözött kínai családok történetét dolgozza fel, valamint bemutatja a hazánkban élő kínai közösség fejlődését a rendszerváltás óta. A készítők egy reprezentatív mérést is végeztek, mely a magyar lakosság kínaiakkal kapcsolatos attitűdjét vizsgálta.
Július 12-én indul a Telepesek, a Portfolio új, hatrészes podcast sorozata, melyben a magyar letelepedési kötvényprogram emberi oldalát mutatjuk be egy letelepedési kötvényes kínai apuka és családja történetén keresztül. Kövesd be már most a csatornát a Spotify-on, az Apple Podcasten vagy a többi nagyobb podcast platformon, ahol már a Telepesek trailere is meghallgatható.
Az orosz nyelvű interneten egyre több magyarországi letelepedési lehetőséget reklámozó üzleti ajánlat jelenik meg, miközben hivatalos állami program erre nem létezik. A jövedelemszerzési célú engedélyek megszerzése teljesen legális, de újabb és újabb különös programok jelennek meg, amelyeket inkább már kínaiaknak és oroszoknak reklámoznak, és úgy festik le ezeket, mintha államilag támogatott lehetőségek volnának. A statisztikákból látszik, hogy ezek sokakat megmozgatnak, de még tömeges bevándorlás nem indult el Magyarországra.
A brit belügyminisztérium csütörtökön ismertetett friss adatai szerint 2022 végéig több mint hétmillió EU-állampolgár és más jogosult kért tartós nagy-britanniai letelepedési engedélyt.
A mai napon kiadott ajánlásában az Európai Bizottság sürgeti a tagállamokat, hogy haladéktalanul szüntessék meg az összes meglévő befektetői állampolgársági programjukat, és biztosítsanak szigorú ellenőrzéseket a befektetői letelepedési programok jelentette kockázatok kezelése érdekében. A Bizottság komoly aggodalmának adott hangot a befektetői állampolgársági és letelepedési programokkal, valamint az azokkal járó kockázatokkal kapcsolatban. Az Ukrajna ellen jelenleg zajló orosz agresszió ismételten rávilágít ezekre a kockázatokra – áll a közleményben.
A brit belügyminisztérium csütörtökön ismertetett friss adatai szerint több mint 6,4 millió EU-állampolgár folyamodott tartós nagy-britanniai letelepedési engedélyért január végéig.
A brit belügyminisztérium csütörtökön beterjesztett törvénymódosítási tervezete alapján januártól vissza lehet vonni a tartózkodási engedélyt azoktól a már Nagy-Britanniában élő EU-állampolgároktól, akiket bűncselekmények elkövetéséért egy évi vagy ennél hosszabb börtönbüntetésre ítélnek. Fontos, hogy ez nem lesz visszamenőleges hatályú a már letelepedett státuszt kapott külföldieknek, de közben megtagadhatják a belépést azoktól az uniós állampolgároktól, akik más tagállamban legalább 1 éves börtönt kaptak.
A brit belügyminisztérium kedd esti közleményében arra hívta fel a Nagy-Britanniában élő EU-állampolgárok figyelmét, hogy még egy évig, 2021. június 30-ig folyamodhatnak tartós letelepedési engedélyért a brit hatóságokhoz. A tájékoztatásból kiderül az is, hogy átlépte a 100 ezret azoknak a magyaroknak a száma, akik ezt már megtették.
Hétfőn három helyen is leszavazta a brit felsőház (Lordok Háza) a Boris Johnson kormányfő által az alsóházon már átvitt Brexit-törvényt, így megkapta az első három szimbolikus ütését a miniszterelnök.
Kisebb mínuszban zárta a BUX az év utolsó kereskedési napját.
Megjött a friss szállítási adat, de még mindig óriási kérdés, hogy mi lesz az új év kezdetétől.
Négy izgalmas ötletet is megnézünk.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?